Menu Zoeken

Cijfers elektrisch vervoer

plug-in elektrisch voertuig

Dit overzicht geeft een indruk van de ontwikkeling van elektrisch vervoer in Nederland.

De Rijksdienst voor Ondernemend Nederland stelt dit overzicht maandelijks samen, in opdracht van het ministerie van Economische Zaken. De cijfers mogen, met bronvermelding (Rijksdienst voor Ondernemend Nederland), worden gebruikt.

Aantal geregistreerde elektrische voertuigen in Nederland*

 
Aantal per
Type voertuig
31-12-201231-12-201330-09-201431-10-201430-11-2014
Personenauto (FEV)1.9104.1615.7495.8395.978
Personenauto (E-REV, PHEV)4.34824.51234.36235.21736.263
Bedrijfsauto < 3.5004946698439301.024
Bedrijfsauto > 3.5002339474746
Bus*6773848180
Quadricycles (vh driewielig)469632738746760
Motorfiets99125194199197
Totaal op de weg7.41030.21142.01743.05944.348
Bromfietsen2.8533.1303.3543.4063.422
Snorfietsen17.74819.77222.88823.28623.545
Brommobielen107141164167168
Totaal inclusief
brom/snorfiets/brommobiel
28.11853.25468.42369.91871.483

* inclusief trolleybussen en een aantal hybride bussen
# exclusief volledig hybride voertuigen

Bron: RDW, m.i.v. 31-08-2013 op basis van gegevensmodel op basis van aandrijflijn- en brandstofconcept.

Ontwikkeling  aantal  geregistreerde elektrische voertuigen in Nederland

Groeicurve elektrische voertuigen t/m november 2014

(excl. brom- en snorfietsen)

Bron: RDW, m.i.v. 31-08-2013 op basis van gegevensmodel op basis van aandrijflijn- en brandstofconcept.

Top 5 geregistreerde modellen plug-in hybride elektrische voertuigen (31-11-2014)

ModelVoertuigtypeAantal    Verschil t.o.v.
               vorige maand

 

Mitsubishi Outlander

Personenauto (PHEV)15.486    +447
Volvo V60 Plug-in hybridPersonenauto (PHEV)9.547     +275
Opel AmperaPersonenauto (E-REV)4.974      +3

Toyota Prius Plug-in

Personenauto (PHEV)4.007      +16
Chevrolet Volt

Personenauto (E-REV)

1.065       0


Bron: RDW, m.i.v. 31-08-2013 op basis van gegevensmodel op basis van aandrijflijn- en brandstofconcept.

Top 6 geregistreerde modellen volledig elektrische voertuigen (31-11-2014)

 
ModelVoertuigtypeAantalVerschil t.o.v.
vorige maand

Tesla Model S

Personenauto (FEV)

2.305

  +130

Nissan Leaf

Personenauto (FEV)

1.110

  -40

Renault Zoe

Personenauto (FEV)

750  +26
BMW I3Personenauto (FEV)385  +8

Smart ForTwo Electric Drive

Personenauto (FEV)

383  +4

Renault Twizy

Quadricycle (FEV)

371  +8

 

Streefwaarden Plan van Aanpak Elektrisch Rijden

Plan van aanpak 2011-2015 ‘Elektrisch rijden in de Versnelling

DoelstellingElektrische voertuigen op de weg (3 of meer wielen)
201515.000 tot 20.000
2020200.000
20251.000.000
Feitelijk 
2011-121.579
2012-127.311
2013-1230.086
2014-1144.151

Bron: Plan van aanpak 2011-2015 ‘Elektrisch rijden in de Versnelling’

Aantallen laadpunten

Gebaseerd op cijfers van stichting e-laad, EV-Box B.V, NUON en Essent, The New Motion (cijfers t/m 31-10-2012) en Oplaadpalen.nl (vanaf cijfers tm 30-11-2012).
Voor cijfers t/m 28-02-2014 is de aanname gemaakt dat laadpalen van e-laad, Nuon en Essent publiek zijn en de overige laadpalen in het bestand semi-publiek. Vanaf 31-03-2014 is in de data van Oplaadpalen.nl aangegeven of laadpunten (semi-)publiek zijn.

Aantal geïnstalleerd per standaard laadpunten31-12-201231-12-201313-10-201431-10-201431-11-2014
Publiek (24/7 openbaar toegankelijk)2.7823.5215.0605.2105.424
Semi-publiek (beperkt openbaar toegankelijk)8292.2495.6195.8506.115
Snellaadpunten     
Publiek en semi-publiek63106201220222
      
Private laadpunten     
Inschatting op basis van onderzoek in 2012 en extrapolatie en geschatte toename op basis van geregistreerde EV's

4.500 – 5.500

18.000   


Momenteel vindt in de database herinventarisatie plaats van de laadpunten naar (semi-)publiek. Hierdoor kunnen van maand tot maand fluctuaties ontstaan.

Laadpunten elektrische voertuigen t/m november 2014
Gebaseerd op cijfers van stichting e-laad, EV-Box B.V, NUON en Essent, The New Motion (cijfers t/m 31-10-2012) en Oplaadpalen.nl (vanaf cijfers tm 30-11-2012). Voor cijfers t/m 28-02-2014 is de aanname gemaakt dat laadpalen van e-laad, Nuon en Essent publiek zijn en de overige laadpalen in het bestand semi-publiek. Vanaf 31-03-2014 is in de data van Oplaadpalen.nl is niet aangegeven of laadpunten (semi-)publiek zijn.

Downloads:

Bent u tevreden over deze pagina?

Service menu right