Menu Zoeken

Cijfers elektrisch vervoer

plug-in elektrisch voertuig

Dit overzicht geeft een indruk van de ontwikkeling van elektrisch vervoer in Nederland. Rijksdienst voor Ondernemend Nederland stelt dit overzicht maandelijks samen, in opdracht van het ministerie van Economische Zaken. De cijfers mogen met bronvermelding (Rijksdienst voor Ondernemend Nederland) worden gebruikt.

Aantal geregistreerde elektrische voertuigen in Nederland*

 
Aantal per
Type voertuig
31-12-201231-12-201330-04-201431-05-201430-06-2014
Personenauto (FEV)1.9104.1614.6544.8125.084
Personenauto (E-REV, PHEV)4.34824.51229.41331.15932.223
Bedrijfsauto < 3.500494669711719741
Bedrijfsauto > 3.5002339444445
Bus*6773858483
Quadricycles (vh driewielig)469632660684705
Motorfiets99125148165172
Totaal op de weg7.41030.21135.71537.66739.053
Bromfietsen2.8533.1303.1933.2273.281
Snorfietsen17.74819.77220.58321.13321.592
Brommobielen107141159161165
Totaal inclusief
brom/snorfiets/brommobiel
28.11853.25459.65062.18864.091

* inclusief trolleybussen en een aantal hybride bussen
# exclusief volledig hybride voertuigen

Bron: RDW, m.i.v. 31-08-2013 op basis van gegevensmodel op basis van aandrijflijn- en brandstofconcept.

Ontwikkeling  aantal  geregistreerde elektrische voertuigen in Nederland

groeicurve elektrisch vervoer tm juni 2014

(excl. brom- en snorfietsen)

Bron: RDW, m.i.v. 31-08-2013 op basis van gegevensmodel op basis van aandrijflijn- en brandstofconcept.

 

Top 5 geregistreerde modellen plug-in hybride elektrische voertuigen (30-06-2014)

ModelVoertuigtypeAantal

Mitsubishi Outlander

Personenauto (PHEV)13.129
Volvo V60 Plug-in hybridPersonenauto (PHEV)8.429
Opel AmperaPersonenauto (E-REV)4.942

Toyota Prius Plug-in

Personenauto (PHEV)3.923
Chevrolet Volt

Personenauto (E-REV)

1.060


Bron: RDW, m.i.v. 31-08-2013 op basis van gegevensmodel op basis van aandrijflijn- en brandstofconcept.

Top 6 geregistreerde modellen volledig elektrische voertuigen (30-06-2014)

 
ModelVoertuigtypeAantal

Tesla Model S

Personenauto (FEV)

1.761

Nissan Leaf

Personenauto (FEV)

989

Renault Zoe

Personenauto (FEV)

649

Smart ForTwo Electric Drive

Personenauto (FEV)

378
Renault TwizyQuadricycle (FEV)355

BMW I3

Personenauto (FEV)

299

 

Streefwaarden Plan van Aanpak Elektrisch Rijden

Plan van aanpak 2011-2015 ‘Elektrisch rijden in de Versnelling

DoelstellingElektrische voertuigen op de weg (3 of meer wielen)
201515.000 tot 20.000
2020200.000
20251.000.000
Feitelijk 
2011-121.579
2012-127.311
2013-1230.086
2014-0638.881

Bron: Plan van aanpak 2011-2015 ‘Elektrisch rijden in de Versnelling’

Aantallen laadpunten

Gebaseerd op cijfers van stichting e-laad, EV-Box B.V, NUON en Essent, The New Motion (cijfers t/m 31-10-2012) en Oplaadpalen.nl (vanaf cijfers tm 30-11-2012).
In de data van Oplaadpalen.nl is (nog) niet aangegeven of laadpunten (semi-)publiek zijn. Voor deze rapportage is de aanname gemaakt dat laadpalen van e-laad, Nuon en Essent publiek zijn en de overige laadpalen in het bestand semi-publiek.

Aantal geïnstalleerd per standaard laadpunten31-12-201231-12-201330-04-201431-05-201430-06-2014
Publiek (24/7 openbaar toegankelijk)2.7823.5214.4054.3564.512
Semi-publiek (beperkt openbaar toegankelijk)8292.2494.3963.688#5.897
Snellaadpunten     
Publiek en semi-publiek63106#70172186
      
Private laadpunten     
Inschatting op basis van onderzoek in 2012 en extrapolatie en geschatte toename op basis van geregistreerde EV's

4.500 – 5.500

18.000   
NB: in de maand januari 2014 heeft The New Motion 35 snellaadpunten uit de operatie gehaald. Deze worden op termijn vervangen. Tot ze vervangen worden, verdwijnen ze uit de statistieken.
 

#: in de maand mei 2014 zijn een aantal laadpunten van EV-BOX eigenaren afgemeld als openbaar toegankelijk laadpunt. De laadpunten zijn niet verdwenen, maar van ‘semi-publiek’ in ‘privaat’ veranderd. Hiermee verdwijnen ze wel uit onze statistieken.

Laadpunten elektrisch rijden excl privaat tm juni 2014

Gebaseerd op cijfers van stichting e-laad, EV-Box B.V, NUON en Essent, The New Motion (cijfers t/m 31-10-2012) en Oplaadpalen.nl (vanaf cijfers tm 30-11-2012). Voor cijfers t/m 28-02-2014 is de aanname gemaakt dat laadpalen van e-laad, Nuon en Essent publiek zijn en de overige laadpalen in het bestand semi-publiek. Vanaf 31-03-2014 is in de data van Oplaadpalen.nl is niet aangegeven of laadpunten (semi-)publiek zijn.

Download: 

Bent u tevreden over deze pagina?

Service menu right