Menu Zoeken

Cijfers elektrisch vervoer

Meer artikelen

Dit overzicht geeft een indruk van de ontwikkeling van elektrisch vervoer in Nederland.

De Rijksdienst voor Ondernemend Nederland stelt dit overzicht maandelijks samen, in opdracht van het ministerie van Economische Zaken. De cijfers mogen, met bronvermelding (Rijksdienst voor Ondernemend Nederland), worden gebruikt.

Aantal geregistreerde elektrische voertuigen in Nederland*

 
Aantal per type voertuig31 dec 201331 dec 201430 apr 201531 mei 201530 juni 2015
Personenauto (FEV)4.1616.8257.8878.0718.425
Personenauto (E-REV, PHEV)24.51236.93743.20244.93347.227
Bedrijfsauto < 3.5006691.2581.3371.3531.363
Bedrijfsauto > 3.5003946505150
Bus*7380868889
Quadricycles (vh driewielig)632769804814827
Motorfiets125196266283275
Totaal op de weg30.21146.11153.63255.59358.256
Bromfietsen3.1303.4413.4723.4973.538
Snorfietsen19.77223.85025.36325.79526.332
Brommobielen141172198201205
Totaal inclusief
brom/snorfiets/brommobiel
53.25473.57482.66585.08688.331

* inclusief trolleybussen en een aantal hybride bussen
# exclusief volledig hybride voertuigen

Bron: RDW, m.i.v. 31-08-2013 op basis van gegevensmodel op basis van aandrijflijn- en brandstofconcept.

Ontwikkeling  aantal  geregistreerde elektrische voertuigen in Nederland

(excl. brom- en snorfietsen)

Bron: RDW, m.i.v. 31-08-2013 op basis van gegevensmodel op basis van aandrijflijn- en brandstofconcept.

Top 5 geregistreerde modellen plug-in hybride elektrische voertuigen (30-06-2015)

ModelVoertuigtypeAantal    Verschil t.o.v.
               vorige maand

 

Mitsubishi Outlander

Personenauto (PHEV)18.230    +524
Volvo V60 Plug-in hybridPersonenauto (PHEV)11.001    +75
Opel AmperaPersonenauto (E-REV)4.972      +0

Toyota Prius Plug-in

Personenauto (PHEV)4.067      +10
Volkswagen Golf

Personenauto (E-REV)

3.486      +648


Bron: RDW, m.i.v. 31-08-2013 op basis van gegevensmodel op basis van aandrijflijn- en brandstofconcept.

Top 6 geregistreerde modellen volledig elektrische voertuigen (30-06-2015)

 
ModelVoertuigtypeAantalVerschil t.o.v.
vorige maand

Tesla Model S

Personenauto (FEV)

3.518

  +269

Nissan Leaf

Personenauto (FEV)

1.312

  +21

Renault Zoe

Personenauto (FEV)

978  +29

Smart ForTwo Electric Drive

Personenauto (FEV)767  -4


BMW I3

Personenauto (FEV)

449  +17

Renault Twizy

Quadricycle (FEV)

396  +5


Bron: RDW, m.i.v. 31-08-2013 op basis van gegevensmodel op basis van aandrijflijn- en brandstofconcept.

Streefwaarden Plan van Aanpak Elektrisch Rijden

Plan van aanpak 2011-2015 ‘Elektrisch rijden in de Versnelling

DoelstellingElektrische voertuigen op de weg (3 of meer wielen)
201515.000 tot 20.000
2020200.000
20251.000.000
Feitelijk 
2011-121.579
2012-127.311
2013-1230.086
2014-1245.915
2015-0657.981

Bron: Plan van aanpak 2011-2015 ‘Elektrisch rijden in de Versnelling’

Aantallen laadpunten

Aantal geïnstalleerd per standaard laadpunten31 dec 201331 dec 201430 apr 201531 mei 201530 juni 2015
Publiek (24/7 openbaar toegankelijk)3.5215.4216.1926.5336.696
Semi-publiek (beperkt openbaar toegankelijk)2.2496.4397.5807.6197.936
Snellaadpunten     
Publiek en semi-publiek106254303363358
      
Private laadpunten     
Inschatting op basis van onderzoek in 2012 en extrapolatie en geschatte toename op basis van geregistreerde EV's

18.000

28.000   

 


Gebaseerd op cijfers van stichting e-laad, EV-Box B.V, NUON en Essent, The New Motion (cijfers t/m 31-10-2012) en Oplaadpalen.nl (vanaf cijfers tm 30-11-2012). Voor cijfers t/m 28-02-2014 is de aanname gemaakt dat laadpalen van e-laad, Nuon en Essent publiek zijn en de overige laadpalen in het bestand semi-publiek. Vanaf 31-03-2014 is in de data van Oplaadpalen.nl is niet aangegeven of laadpunten (semi-)publiek zijn.

Downloads:

Service menu right