Menu Zoeken

Cijfers elektrisch vervoer

plug-in elektrisch voertuig

Dit overzicht geeft een indruk van de ontwikkeling van elektrisch vervoer in Nederland. De Rijksdienst voor Ondernemend Nederland stelt dit overzicht maandelijks samen, in opdracht van het ministerie van Economische Zaken. De cijfers mogen met bronvermelding (Rijksdienst voor Ondernemend Nederland) worden gebruikt.

Aantal geregistreerde elektrische voertuigen in Nederland*

 
Aantal per
Type voertuig
31-12-201231-12-201331-08-201430-09-201431-10-2014
Personenauto (FEV)1.9104.1615.3295.7495.839
Personenauto (E-REV, PHEV)4.34824.51233.73234.36235.217
Bedrijfsauto < 3.500494669777843930
Bedrijfsauto > 3.5002339474747
Bus*6773838481
Quadricycles (vh driewielig)469632723738746
Motorfiets99125189194199
Totaal op de weg7.41030.21140.88042.01743.059
Bromfietsen2.8533.1303.3303.3543.406
Snorfietsen17.74819.77222.47422.88823.286
Brommobielen107141165164167
Totaal inclusief
brom/snorfiets/brommobiel
28.11853.25466.84968.42369.918

* inclusief trolleybussen en een aantal hybride bussen
# exclusief volledig hybride voertuigen

Bron: RDW, m.i.v. 31-08-2013 op basis van gegevensmodel op basis van aandrijflijn- en brandstofconcept.

Ontwikkeling  aantal  geregistreerde elektrische voertuigen in Nederland

Groeicurve elektrisch rijden per 31-10-2014

 

(excl. brom- en snorfietsen)

Bron: RDW, m.i.v. 31-08-2013 op basis van gegevensmodel op basis van aandrijflijn- en brandstofconcept.

 

Top 5 geregistreerde modellen plug-in hybride elektrische voertuigen (31-10-2014)

ModelVoertuigtypeAantal    Verschil t.o.v.
               vorige maand

 

Mitsubishi Outlander

Personenauto (PHEV)15.039    +472
Volvo V60 Plug-in hybridPersonenauto (PHEV)9.272     +331
Opel AmperaPersonenauto (E-REV)4.971      +1

Toyota Prius Plug-in

Personenauto (PHEV)3.991      +13
Chevrolet Volt

Personenauto (E-REV)

1.065       -1


Bron: RDW, m.i.v. 31-08-2013 op basis van gegevensmodel op basis van aandrijflijn- en brandstofconcept.

Top 6 geregistreerde modellen volledig elektrische voertuigen (31-10-2014)

 
ModelVoertuigtypeAantalVerschil t.o.v.
vorige maand

Tesla Model S

Personenauto (FEV)

2.175

  +25

Nissan Leaf

Personenauto (FEV)

1.150

  +15

Renault Zoe

Personenauto (FEV)

724  +30

Smart ForTwo Electric Drive

Personenauto (FEV)

379  +0
BMW I3

Personenauto (FEV)

377  +4

Renault Twizy

Quadricycle (FEV)

363  +4

 

Streefwaarden Plan van Aanpak Elektrisch Rijden

Plan van aanpak 2011-2015 ‘Elektrisch rijden in de Versnelling

DoelstellingElektrische voertuigen op de weg (3 of meer wielen)
201515.000 tot 20.000
2020200.000
20251.000.000
Feitelijk 
2011-121.579
2012-127.311
2013-1230.086
2014-1042.860

Bron: Plan van aanpak 2011-2015 ‘Elektrisch rijden in de Versnelling’

Aantallen laadpunten

Gebaseerd op cijfers van stichting e-laad, EV-Box B.V, NUON en Essent, The New Motion (cijfers t/m 31-10-2012) en Oplaadpalen.nl (vanaf cijfers tm 30-11-2012).
Voor cijfers t/m 28-02-2014 is de aanname gemaakt dat laadpalen van e-laad, Nuon en Essent publiek zijn en de overige laadpalen in het bestand semi-publiek. Vanaf 31-03-2014 is in de data van Oplaadpalen.nl aangegeven of laadpunten (semi-)publiek zijn

Aantal geïnstalleerd per standaard laadpunten31-12-201231-12-201331-08-201413-10-201431-10-2014
Publiek (24/7 openbaar toegankelijk)2.7823.5214.0965.0605.210
Semi-publiek (beperkt openbaar toegankelijk)8292.2496.2025.6195.850
Snellaadpunten     
Publiek en semi-publiek63106162201220
      
Private laadpunten     
Inschatting op basis van onderzoek in 2012 en extrapolatie en geschatte toename op basis van geregistreerde EV's

4.500 – 5.500

18.000   

Data over de maand juli 2014 kunnen niet gerapporteerd worden wegens incompleetheid van de dataset. 
Momenteel vindt in de database herinventarisatie plaats van de laadpunten naar (semi-)publiek. Hierdoor kunnen van maand tot maand fluctuaties ontstaan.

Laadpunten elektrisch vervoer per 31-10-2014
Gebaseerd op cijfers van stichting e-laad, EV-Box B.V, NUON en Essent, The New Motion (cijfers t/m 31-10-2012) en Oplaadpalen.nl (vanaf cijfers tm 30-11-2012). Voor cijfers t/m 28-02-2014 is de aanname gemaakt dat laadpalen van e-laad, Nuon en Essent publiek zijn en de overige laadpalen in het bestand semi-publiek. Vanaf 31-03-2014 is in de data van Oplaadpalen.nl is niet aangegeven of laadpunten (semi-)publiek zijn.

Downloads:

Bent u tevreden over deze pagina?

Service menu right