Veel nieuwe partijen vragen SDE++ aan | RVO.nl | Rijksdienst

Service menu right

Veel nieuwe partijen vragen SDE++ aan

Meer artikelen
Gepubliceerd op: 14 januari 2021 | Gewijzigd op: 15 januari 2021

Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) heeft gedurende de openstelling van de nieuwe subsidieregeling Duurzame energieproductie en klimaattransitie (SDE++) 4.112 aanvragen ontvangen. Het totaal aangevraagde bedrag van bijna € 6,4 miljard overschreed het beschikbare budget.

De openstelling liep van 24 november tot en met 17 december 2020. Het budget bedraagt € 5 miljard.

Veel aanvragen voor de nieuwe technieken

Een groot deel van het budget is geclaimd door aanvragen (ruim € 2,1 miljard) voor de afvang en opslag van CO2 (CCS). Verder is voor ruim € 1 miljard aangevraagd door overige nieuwe CO2-reducerende technieken, zoals aquathermie, warmtepompen, restwarmtebenutting en elektrische boilers. De categorie met de meeste aanvragen en de grootste budgetclaim is, net als voorgaande rondes, zon-PV.

SDE++ aanvragen en budget 2020
Overzicht aanvragen SDE++ 2020
CategorieAantal aanvragenaangevraagd budget (€ mln)aangevraagd vermogen (MW)1subsidiabele jaarproductie (PJ/jr)2
Zon-PV3.9892.3604.19514,3
CO2-afvang en -opslag72.1353292,5
Elektrische boiler276185633,9
Geothermie63551252,2
Warmtepomp382401923,5
Biomassa gas8215551,5
Biomassa warmte en WKK5139501,3
Restwarmte5137881,8
Windenergie161001071,1
Aquathermie496681,1
Waterstofproductie1220,02
Zonthermie6120,0
Totaal4.1126.397  

Beoordeling aanvragen SDE++ 2020

RVO beoordeelt op dit moment de aanvragen en toetst de projecten op technische, financiële en economische haalbaarheid. Een overzicht van de aanvragen per fase vindt u binnenkort op de website SDE onder ‘Feiten en Cijfers’.

SDE++ 2021

De verbreding van de SDE+ naar de SDE++ is een stapsgewijs proces. Momenteel werkt het Planbureau voor de Leefomgeving (PBL) aan een eindadvies voor de basisbedragen SDE++-openstelling 2021. 

Meer weten?

Bent u tevreden over deze pagina?

Verplichte velden zijn gemarkeerd met een *
Mogen wij u benaderen voor een gebruikersonderzoek?
De komende tijd zoeken wij testers voor het nieuwe ontwerp van onze website. Wij zijn benieuwd naar uw mening en gaan graag met u in gesprek. Een online interview duurt maximaal 45 minuten.