Kennisevent: internationaal onderzoek energietransitie gebouwde omgeving

Gepubliceerd op:
3 februari 2023
Laatst gecontroleerd op:
20 maart 2023

Wilt u weten wat er aan internationaal onderzoek plaatsvindt naar de energietransitie in de gebouwde omgeving? En wat de laatste inzichten zijn? Bezoek dan dit kennisevent en laat u bijpraten en inspireren.

donderdag
13 april
10:00 - 15:00

Locatie

Observant
Stadhuisplein 7
3811 LM Amersfoort
NL

Deelname

Gratis

Organisatoren

  • Rijksdienst voor Ondernemend Nederland
  • TKI Urban Energy

Het Internationale Energie Agentschap (IEA) werkt samen met overheden, kennis- en onderwijsorganisaties en bedrijven over de hele wereld aan een veilige en duurzame energietoekomst. Bij het Internationaal Energie Agentschap (IEA) werken experts en onderzoekers uit verschillende landen samen in Technology Collaboration Programmes (TCP’s). Ze  doen dat voor een breed aantal onderwerpen en werken aan  innovatieve energietechnologieën. Nederland doet mee in een aantal TCP’s die onder andere werken aan de energietransitie in de gebouwde omgeving. Tijdens deze bijeenkomst vertellen we u meer over de TCP's en de kennisproducten die zij opleveren.

Energietransitie in de gebouwde omgeving

Nederland is actief in een aantal ‘TCP’s’ die onder andere werken aan de energietransitie in de gebouwde omgeving. In dit kennisevent staat dit thema centraal en gaan we in op het werk van de volgende TCP's: 

Voor meer informatie zie de website van het IEA.

Voor wie?

Alle geïnteresseerde (innovatie) experts binnen kennisinstellingen, onderwijsinstellingen en bedrijven zijn welkom. We gaan uit dat u enige voorkennis heeft van de thematiek. 

Wat kunt u verwachten?

U krijgt een overzicht van de internationale stand van de ontwikkelingen van het internationaal onderzoek naar de energietransitie in de gebouwde omgeving. We verkennen de mogelijkheden hoe we vanuit Nederland optimaal hierop kunnen inspelen. En hoe we u hierbij het beste kunnen betrekken.

We starten met een algemeen deel waarin u interactief deel kunt nemen aan een paneldiscussie. De deelnemers zijn vertegenwoordigers van:

  • Internationaal Energie Agentschap (IEA)
  • TKI Urban Energy
  • Ministerie van Economische Zaken en Klimaat (EZK)
  • Ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijkrelaties (BZK)
  • Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO)

Tijdens de ‘walking lunch’ krijgt u de mogelijkheid om te netwerken. Bezoek ook onze informatiemarkt met stands van IEA TCP Energy Efficient End-use Equipment (4E) en CETPartnership (Clean Energy Technology Partnership).

Na de lunch gaan we samen in interactieve break-out sessies aan de slag met het delen van kennis en (onderzoek)resultaten uit de verschillende TCP’s waar Nederland actief in is. Stel uw vragen voor de break-out sessie en de paneldiscussie alvast in ons registratieformulier.

Programma

Donderdag 13 april

  • 12:00 – 13:00 uur
    Paneldiscussie
  • 13:00 – 14:00 uur
    Walking lunch
  • 14:00 – 16:00 uur
    Interactieve break-out sessies
  • 16:00 – 17:00 uur
    Gezamenlijke terugkoppeling met borrel

Break-out sessies

U kunt deelnemen aan 2 van de volgende 5 break-out sessies. In elke break-out sessie worden 2 TCP’s behandeld:

Sessie 1. Flexibilisering van het energiesysteem

Energy Storage (ES) en International Smart Grids Action Network (ISGAN)

Sessie 2. Energiebesparing in  gebouwen en de rol van de gebruiker

Energy in Buildings and Communities (EBC) en User-Centred Energy Systems (Users)

Sessie 3. Duurzame warmte en koude: toepassing van warmtepompen en thermische zonne-energie

Heat Pumping Technologies (HPT) en Solar Heating and Cooling (SHC)

Sessie 4. Hernieuwbare elektriciteit

Photovoltaic Power Systems (PVPS)  en Wind Energy Systems (Wind)

Sessie 5. Warmte- en koudenetwerken en opschalen in steden

Decarbonization of Cities and Communities (Cities) en District Heating and Cooling (DHC

    Meld u aan

    Meld u aan via het aanmeldformulier.

    Meer weten?

    In opdracht van:
    • Ministerie van Economische Zaken en Klimaat
    Bent u tevreden over deze pagina?