Uitstel voor vanggewas na mais in Groningen, Friesland en Drenthe

Gepubliceerd op:
26 september 2023

Teelt u mais op zand- of lössgrond in Groningen, Friesland of Drenthe? Dan krijgt u uitstel tot en met 10 oktober voor het inzaaien van uw vanggewas. De uiterste datum was eerst 1 oktober. Het vanggewas moet wel binnen 48 uur na de oogst van de mais ingezaaid zijn.

Minister Adema van Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit heeft dat in een brief aan de Tweede Kamer laten weten. Door de weersomstandigheden van de afgelopen maanden is de mais misschien nog niet rijp genoeg. Voor dit besluit heeft de minister advies gevraagd aan 2 commissies.

Het uitstel geldt niet voor het vanggewas op zand- en lössgrond na andere teelten. Dat is namelijk geen verplichting. Het is een maatregel om het telen van een vanggewas aan te moedigen.

In samenwerking met:
  • Ministerie van Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit
Bent u tevreden over deze pagina?