Handel Nederland - Nordics & Baltics
De Nordics & Baltics horen al heel lang tot de grootste handelspartners van Nederland. Hieronder vindt u recente data over de handel tussen Nederland en de Nordics & Baltics.
De regio bestaat uit de Nordics (Denemarken, Zweden, Finland, Noorwegen, IJsland) en de Baltics (Estland, Letland, Litouwen).
Export en import
Bij het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) kunt u de handelscijfers van de regio Nordics & Baltics opzoeken. Daar vindt u data over onder meer de import en export. In de tabel hieronder ziet u de import- en exportwaarden van de handel tussen Nederland en de landen van de Nordics & Baltics.
Land | Invoer in Nederland | Export vanuit Nederland | Jaartal |
---|---|---|---|
Denemarken | € 4,9 miljard | € 6,3 miljard | 2019 |
Estland | € 371 miljoen | € 822 miljoen | 2019 |
Finland | € 4,1 miljard | € 4,5 miljard | 2019 |
IJsland | € 1 miljard | € 716 miljoen | 2019 |
Letland | € 486 miljoen | € 598 miljoen | 2019 |
Litouwen | € 1 miljard | € 1,2 miljard | 2019 |
Noorwegen | € 12,3 miljard | € 4,9 miljard | 2019 |
Zweden | € 6,8 miljard | € 9,8 miljard | 2019 |
Handelsinformatie via TradeMap
Een andere nuttige bron voor handelscijfers is TradeMap. Het International Trade Centre (ITC) van de Verenigde Naties beheert deze website. Voordeel van TradeMap is dat u hier ook inzicht krijgt in niet-Nederlandse handelsstromen. Zo kunt u de Nederlandse cijfers vergelijken met die van andere landen.
Let op: anders dan het CBS gebruikt Trademap het HS-systeem voor het indelen van de goederenstromen. Hou hiermee rekening bij uw zoekopdracht.
TradeMap heeft een volledig overzicht van de handelsstromen naar en uit de landen van de Nordics & Baltics. Bovenaan kunt u bij 'country' het exporterende land selecteren.
Overzichten handels- en investeringscijfers
De rapporten hieronder geven u een overzicht van de import en export tussen Nederland en landen uit de regio Nordics & Baltics. Ook vindt u in de rapporten cijfers over de directe buitenlandse investeringen in die landen.
Meer weten?
Benieuwd naar uw exportmogelijkheden? RVO kan voor uw bedrijf de markt verkennen en uitzoeken wat de mogelijkheden zijn in de Nordics & Baltics. Neem hiervoor contact op met onze adviseurs.
- Ministerie van Buitenlandse Zaken