Identificatie en registratie paardachtigen
De inhoud van deze pagina is gecontroleerd op 29 juni 2026
Alle paarden, pony’s, ezels en zebra’s (paardachtigen) moeten een paspoort en een chip hebben en geregistreerd zijn. Ook moeten de verblijfplaats en de meldingen worden bijgehouden in het systeem voor identificatie en registratie (I&R). Dit geldt sinds 21 april 2021.
Belangrijk nieuws
- 1 juli 2026: Wetswijziging I&R Paard
Vanaf 1 juli verandert de werkwijze voor de identificatie en registratie van paardachtigen. De minister van LVVN heeft 5 instanties aangewezen als gemachtigde instantie (GI). Alleen GI’s mogen dan standaard paardenpaspoorten afgeven, registreren en bezorgen. Meer informatie leest u op Afgeven en bezorgen paardenpaspoort. - 1 maart 2025: Kosten UBN paardachtigen
Sinds 1 maart rekenen wij ook voor de diersoort paardachtigen een bedrag per UBN per jaar. Om welk tarief het gaat en wanneer u moet betalen, leest u op Dierlocatie UBN registreren en wijzigen.
Ga naar

Houdt u paardachtigen? Dan zorgt u voor een goede identificatie en registratie. Ook als u niet de eigenaar bent, maar paarden alleen stalt of vervoert.

Paardachtigen moeten een paardenpaspoort hebben. Dit is een identiteitsbewijs met gegevens van het dier. Dit paspoort moet altijd bij het paard zijn.

Als paardenhouder geeft u meldingen door in het systeem voor identificatie en registratie. Lees welke meldingen dat zijn en hoe en wanneer u moet melden.

Importeert of exporteert u paardachtigen? Lees wat er moet gebeuren met het paardenpaspoort en of u een melding moet doen.
Informatie voor u als
- Ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur
Uitgelicht

Dierlocatie (UBN)

Chipnummer





