Watersector wereldwijd
Bent u ondernemer, actief in de watersector en heeft u internationale ambities? Denk dan ook aan het uitbreiden van uw netwerk in de watersector. Of kijk van welke financieringsmogelijkheden u gebruik kunt maken.
Bent u waterexpert of actief in de watersector voor bijvoorbeeld een ministerie, kennisinstelling of ngo? Breid ook uw netwerk in de watersector uit.
Samen maken we impact op de wereldwijde watercrisis.
Op deze pagina vindt u informatie over onze Nederlandse partners in de watersector en subsidie- en financieringsmogelijkheden van de Nederlandse overheid.
Onze programma's in de watersector
Wereldwijd hebben mensen problemen die te maken hebben met te veel, te weinig of te vies water. Bovendien is er wereldwijd nog veel ruimte voor verbetering op het gebied van sanitaire voorzieningen. RVO biedt subsidieprogramma's die ondernemers helpen bij het uitvoeren van hun watergerelateerde projecten. Voor al onze programma's adviseren specialisten u over de aanvraagprocedure en de noodzakelijke stappen voor het uitvoeren van uw project. Zo werken we samen aan het bereiken van SDG 6: schoon water en sanitair.
Open voor aanvragen
Dutch Disaster Risk Reduction and Surge Support (DRRS)

DRRS is gericht op het voorkomen en verminderen van de gevolgen van water- en klimaatgerelateerde rampen wereldwijd en het vergroten van de veerkracht van getroffen gebieden en bevolkingsgroepen. Het programma zet hiervoor watergerelateerde experts in.
Reversing the Flow (RtF)
RtF ondersteunt gemeenschappen in kwetsbare situaties door hun waterzekerheid te verbeteren. Het wil lokale gemeenschappen veerkrachtiger maken met acties voor water, landschapsherstel en klimaatadaptatie, onder leiding van lokale initiatieven. Lokale partners ondersteunen gemeenschappen bij het zelf uitvoeren van deze acties.
Vallée du Niger programme (PROVANI)

PROVANI is een overheidsprogramma dat bestaansmiddelen van mensen in het stroomgebied van de Niger wil verbeteren door kortetermijnoplossingen en een langetermijnvisie en -strategie te implementeren.
Water as Leverage for urban water climate resilience (WaL)

WaL bevordert duurzame sociale, economische en waterklimaat bestendigheid en dient als aanjager voor ontwikkeling. Het verbindt stedelijke klimaatactie met sociale ontwikkeling, werkgelegenheid, duurzame economische ontwikkeling en herstel van biodiversiteit.
Zie ook World Water Atlas
Water Support Programme (WSP)

Nederlandse waterexperts ondersteunen Nederlandse ambassades bij lokale watergerelateerde uitdagingen. Het programma richt zich op 12 landen, voornamelijk in Afrika. Strategisch Water Adviseurs delen hun expertise.
Zie ook Netherlands Water Partnership
Gesloten voor aanvragen
Fonds Duurzaam Water (FDW)

FDW ondersteunt publiek-private partnerschappen in waterveiligheid- en waterzekerheidprojecten in lage- en middeninkomenslanden.
Ghana Wash Window (GWW)
GWW ondersteunt publiek-private initiatieven op het gebied van water, sanitatie en hygiëne (WASH) en waterbeheer in Ghana.
Partners voor Water (PVW-IVWW)

Stimuleert waterveiligheid en waterzekerheid in delta's, deltasteden en stroomgebieden in het buitenland.
Valuing Water Initiative (VWI)

VWI verankert de verschillende waarden van water in besluitvormingsprocessen, heeft wereldwijde uitdagingen aangepakt en bevorderde duurzaam waterbeheer.
Zie ook Valuing Water Initiative
Inspiratie uit de watersector
Wereldwijd heeft een half miljard mensen te maken met voortdurende waterschaarste. Dichtbevolkte delta's kampen met problemen zoals overstromingen, bodemdaling en verzilting. Deze uitdagingen vormen risico's voor de landbouw, veeteelt en energievoorziening, maar ook voor de veiligheid en stabiliteit.
Wilt u bijdragen aan waterzekerheid en waterveiligheid in lage- en middeninkomenslanden? Bekijk dan ook onze webpagina Waterzekerheid en waterveiligheid voor iedereen.
Nederlandse partners in de watersector
Een internationale stichting die zich inzet voor universele toegang tot veilig drinkwater en inclusieve, betaalbare en duurzame sanitaire voorzieningen.
De Nederlandse waterschappen werken over de hele wereld samen met waterpartners. Een belangrijk programma van Dutch Water Authorities is de Blue Deal. Het doel: 20 miljoen mensen wereldwijd toegang geven tot voldoende, schoon en veilig water.
Ontwikkelt en deelt kennis over Building with Nature: een nieuwe benadering van waterbouw die de krachten van de natuur benut in het voordeel van milieu, economie en maatschappij.
Netwerk opgezet door de Europese Commissie om mkb'ers te ondersteunen bij internationale handel en innovatie.
Brengt professionals uit meer dan 140 landen met elkaar in contact om de toekomst van water en sanitaire voorzieningen vorm te geven. Organiseert netwerkevenementen, congressen en tentoonstellingen.
Een netwerk van Nederlandse waterorganisaties die wereldwijd werken aan het co-creëren van toekomstbestendige oplossingen en het aanjagen van wereldwijde impact op water.
Een 10-jarig programma waarin wetenschap, bedrijfsleven, overheid, natuurorganisaties en onderwijs samenwerken aan een klimaatbestendige en natuurlijke inrichting van Nederland.
Versterkt de veerkracht van gemeenschappen en vermindert de gevolgen van natuurrampen. Richt zich op inclusie van de meest kwetsbare en gemarginaliseerde mensen in de samenleving.
Organisatie die Water Operator Partnerships en partnerschappen tussen waterexploitanten wereldwijd implementeert.
Ondersteunt de Nederlandse ondernemer met innovatiekracht als uitgangspunt. Levert oplossingen voor een evenwichtig klimaat en stuurt maatschappelijk onderzoek, gericht op op 25 innovatieve thema's.
VP Delta versnelt het ontwikkelen van kennis en opschalen van innovatie voor klimaatadaptatie in de gebouwde omgeving.
Netwerk- en brancheorganisatie voor bedrijven in de water- en milieutechnologiesector.
Een samenwerkingsverband van publieke waterbedrijven om de toegang tot duurzame waterdiensten voor 10 miljoen mensen tussen 2017-2030 te vergroten.
Vragen over water wereldwijd?
Onze adviseurs helpen u graag verder.