SBIR heeft een nieuwe naam: Innovation Impact Challenge

Laatst gecontroleerd op:
10 december 2024
Gepubliceerd op:
6 december 2024

De innovatiecompetitie SBIR heeft een nieuwe naam: Innovation Impact Challenge. Deze naam dekt zowel het innovatie- als competitie-element in het instrument, is makkelijker uit te spreken en te onthouden en heeft een krachtige uitstraling. 

Met een Innovation Impact Challenge kan een opdrachtgever gebruikmaken van de innovatiekracht van bedrijven. Iedere Innovation Impact Challenge leidt tot opdrachten voor onderzoek en ontwikkeling op wisselende onderwerpen. De overheid is daarbij een potentiële afnemer, ook wel 'launching customer' genoemd, van de ontwikkelde producten en diensten. De Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) voert Innovation Impact Challenges uit in opdracht van verschillende overheidsdiensten.

Nieuwe mogelijkheden 

De nieuwe naam biedt veel kansen: verduidelijking van het instrument, nieuwe publiciteitsmogelijkheden en versterking van het imago. De nieuwe naam is bekendgemaakt tijdens de netwerkmiddag ‘Bestemming: een circulaire en innovatieve toekomst’. De naam is uit meer dan 100 ideeën van RVO-collega’s gekozen door een jury, die bestond uit André Trip, ondernemer Grootgroener, Erica van Doesburg, administratief medewerker RVO, Anne de Jong, teamleider Innovatie-instrumenten voor bedrijven ministerie van Economische Zaken en Barto Piersma, directeur nationale programma's RVO.  

Waarom een andere naam? 

SBIR-adviseurs kregen regelmatig te horen dat het niet duidelijk is wat SBIR is of waar het voor staat. De naam is niet makkelijk te onthouden en dekt de lading niet. Tenders staan bijvoorbeeld niet alleen voor kleine (small) ondernemingen open. Een naamsverandering biedt niet alleen de mogelijkheid het instrument te verduidelijken, maar is ook een goede aanleiding extra aandacht aan het instrument te schenken in de communicatie.

Meer weten?

Werkt u bij de (lokale) overheid en  geïnteresseerd in een Innovation Impact Challenge? Neem contact op met de adviseurs van Innovation Impact Challenge via innovationimpactchallenge@rvo.nl om hier meer over te leren. We bieden bijvoorbeeld een serious game aan. Of bezoek de Innovation Impact Challenge pagina.

Bent u tevreden over deze pagina?