Handelsmissie naar China & Hongkong: Duurzaam gebouwde omgeving
Bent u werkzaam op het gebied van de duurzaam gebouwde omgeving? Bijvoorbeeld in duurzame bouw, architectuur of stedelijke planning? Ga mee met de handelsmissie naar China en Hongkong en ontdek uw zakelijke kansen in deze snelgroeiende markten.

Kansen voor Nederlandse bedrijven
De duurzaam gebouwde omgeving is een grote en snelgroeiende sector in China. Het land wil in 2060 klimaatneutraal zijn en investeert daarom sterk in duurzaamheid. Zo is er steeds meer aandacht voor het verminderen van CO₂-uitstoot in de bouw. Ook zijn er ambitieuze doelen voor een circulaire economie.
China wil graag samenwerken aan een duurzamer – of zelfs volledig – circulair bouwproces. Ook Nederland houdt zich bezig met circulair bouwen en het verminderen van CO₂-uitstoot. Dit biedt kansen voor Nederlandse bedrijven in China.
Tijdens de missie bezoeken we 3 steden met elk eigen kansen:
- Shanghai: In 2025 begint een nieuwe planningsfase van de stad. Er wordt gekeken naar innovatieve manieren om gebouwen duurzamer te maken. Denk aan slimme ontwerpen die de toekomst van de stad veranderen. Ook kijkt de stad naar de rol van technologie en nieuwe materialen in duurzame bouw. Dit biedt kansen voor Nederlandse architecten en ontwerpers.
- Hongkong: In het project Northern Metropolis werken overheden, bedrijven en kennisinstellingen samen aan nieuwe materialen, minder afval en hergebruik van grondstoffen. Nederland wordt internationaal gezien als koploper op dit gebied. Nederlandse bedrijven kunnen dus een rol spelen in dit project.
- Shenzhen: Deze stad is volop in ontwikkeling. Shenzhen is een innovatiecentrum en partner in het Northern Metropolis-plan van Hongkong. Er is veel vraag naar nieuwe ideeën. Nederlandse kennis is hierin erg waardevol, ook op het gebied van stedelijke vernieuwing. Dit bleek al uit eerdere projecten.
De kracht van Nederlandse bedrijven sluit goed aan op de vraag in China. U leest hierover meer in de sectorstudie 2024.
Voor wie?
Deze missie is voor Nederlandse bedrijven en kennisinstellingen die actief zijn in de duurzaam gebouwde omgeving. Bijvoorbeeld op het gebied van:
- gebouwontwerp
- innovatieve bouwmaterialen
- modulair bouwen
- softwareoplossingen
Waarom meedoen?
Meedoen aan deze missie biedt u veel kansen:
- Leer alles over de laatste ontwikkelingen in duurzame bouw in China.
- Breid uw netwerk uit en ontmoet mogelijke partners en klanten.
- Bezoek 3 steden: Shanghai, Hongkong en Shenzhen.
- Ontdek hoe uw bedrijf de Chinese markt kan betreden.
- Presenteer uw producten of diensten aan belangrijke partijen in China en Hongkong.
Conceptprogramma
Hieronder vindt u een conceptprogramma voor de handelsmissie naar China en Hongkong. Op dit moment geven we nog vorm aan de missie. Het programma kan daarom nog veranderen.
Donderdag 23 oktober
- Aankomst in Shanghai en startbijeenkomst in de avond
Vrijdag 24 oktober
- Bezoek aan het World Cities Forum
- Seminar over duurzaam gebouwde omgeving
- Netwerkreceptie
Zaterdag 25 oktober
- Bezoek aan duurzaam bouwproject in Shanghai
- Reis naar Shenzhen
Zondag 26 oktober
- Vrije ochtend
- Welkomstsessie in Shenzhen
Maandag 27 oktober
- Expertmeeting over circulaire steden en bouw
- Matchmakingsessie
- Reis naar Hongkong in de avond
- Bezoek aan Eco Asia Expo
- Themabijeenkomst over duurzaam bouwen met Hongkongse partijen
- Bouwprojectbezoek
- Ronde tafel over Northern Metropolis en netwerkreceptie
- Bezoek aan het Northern Metropolis-gebied
Deelname en kosten
Deelname kost € 500 (exclusief btw) per bedrijf. Er kunnen maximaal 2 personen per bedrijf mee.
Reis- en verblijfkosten zijn voor eigen rekening.
De voertaal van de missie is Engels.
Aanmelden
Benieuwd naar de kansen in China en Hongkong? Aanmelden kan tot en met 5 september 2025.
Elke deelnemer moet zich apart aanmelden.
Organisatie
Deze missie wordt georganiseerd door de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO), het consulaat-generaal in Shanghai, Shenzhen en Hongkong, en Rotterdam Partners. Dit is in opdracht van het ministerie van Buitenlandse Zaken.
Maatschappelijk verantwoord ondernemen
De Nederlandse overheid vindt maatschappelijk verantwoord ondernemen (inclusief mensenrechten) belangrijk en onderschrijft de OESO-richtlijnen. Hierin zijn de MVO-normen voor internationaal actieve ondernemers afgesproken. Een van de voorwaarden om mee te doen aan deze missie is dat u zich houdt aan deze OESO-richtlijnen.
Meer weten?
Voor vragen neemt u contact op met:
Nynke Rozema Business Development Coördinator China, RVO
E: nynke.rozema@rvo.nl
T: 06 1550 4236
- Ministerie van Buitenlandse Zaken