Gezamenlijke beursdeelname: China Maritime Equipment Expo

Gepubliceerd op:
26 augustus 2025

Bent u actief in de scheepvaarttechnologie of duurzame voortstuwing? Biedt u offshore energieoplossingen? Ga dan mee op handelsmissie naar China en bezoek de China Maritime Equipment Expo (CMEE) in Fuzhou. Op deze toonaangevende beurs ontdekt u uw internationale kansen.

woensdag
15 oktober
t/m
zondag
19 oktober

Locatie

Fuzhou
CN

Deelname

  • Uiterste aanmelddatum: 17 september
  • Kosten: € 500 exclusief btw per bedrijf (max. 2 personen per bedrijf)
  • Reis-en verblijfkosten voor eigen rekening

Organisatoren

  • Rijksdienst voor Ondernemend Nederland
  • Nederlands consulaat-generaal in Fuzhou

Waarom China en CMEE?

In China vindt er een sterke groei plaats van Chinese scheepsbouw en uitbreiding van de marine. Er wordt massaal geïnvesteerd in havens en het land heeft een strategische focus op zee. Dit zorgt voor veel zakelijke kansen voor Nederlandse bedrijven. U ontdekt het allemaal op de CMEE.

Wat de CMEE zo bijzonder maakt: 

  • Schaal en diversiteit: bezoek 100.000 m2 aan expositieruimte en 15 gespecialiseerde zones. Dit geeft een compleet overzicht van onder andere groene en slimme havens tot duurzame offshore energie.
  • Hoogwaardige ontmoetingen: ontmoet senior vertegenwoordigers van onder andere China State Shipbuilding Corporation, de China Shipowners' Association, China State Grid en China Three Gorges Corporation.
  • Focus op duurzaamheid: er zijn speciaal ingerichte paviljoens die verschillende onderwerpen belichten. Denk aan waterstof- en elektrische voortstuwing, offshore wind, hernieuwbare maritieme energie en groene scheepvaartinnovatie. Dit zijn domeinen waar Nederland in uitblinkt.

Nederland en China

De CMEE-editie van dit jaar is bijzonder voor Nederland. Het Nederlands consulaat-generaal organiseert een NL Paviljoen en overweegt zich aan te melden als eregastland. Dit betekent:

  • een prominente, herkenbare ruimte, gewijd aan Nederlandse technologieën en bedrijven;
  • hoge zichtbaarheid en erkenning via de promotiekanalen van de beurs;
  • speciale programma's en ceremonies die de Nederlands-Chinese samenwerkingen op maritiem gebied in de schijnwerpers zetten.

Hierdoor krijgen bedrijven die meedoen aan de handelsmissie de beste kans om gezien te worden op CMEE.

Wat kunt u verwachten?

De handelsmissie biedt een op maat gemaakte ervaring. Het bestaat uit:

  • begeleide tours langs slimme havens, groene werven en offshore energieprojecten in Fujian;
  • bijeenkomsten met havenautoriteiten en scheepsbouwers om samenwerkingsmogelijkheden te verkennen;
  • sessies op CMEE over de nieuwste innovaties op het gebied van emissiebewaking, duurzaam scheepsontwerp, slimme logistiek en onderzeese engineering;
  • netwerkevenementen in en rond het NL Paviljoen die u in contact brengen met Chinese besluitvormers, industriële leiders en potentiële partners.

Expertfora & gerichte inhoud

Naast de beursstands organiseert CMEE ook een reeks speciale fora over binnenvaart en de energietransitie. Belangrijke onderwerpen zijn onder andere:

  • Forum voor Duurzame Ontwikkeling in Groene Scheepvaart, georganiseerd door de China Shipowners' Association.
  • Ontwikkeling van Elektrificatie voor Binnenvaartschepen, geleid door het Provinciaal Departement van Industrie en Informatietechnologie van Fujian.
  • Deep-sea Equipment & Offshore Wind High-quality Development Forum, georganiseerd door China State Shipbuilding Corporation.
  • Forum voor Slimme Visserij en Ecologische Uitrusting, geleid door het Provinciale Visserijdepartement van Fujian.

Het is mogelijk voor deelnemers om deel te nemen aan, of te spreken tijdens, een van deze fora. Laat het ons weten via de contactgegevens onderaan de pagina.

Conceptprogramma

Het programma is nog in ontwikkeling en kan daarom nog veranderen. Hieronder vindt u een conceptprogramma.

Woensdag 15 oktober

  • Aankomst Fuzhou, welkomstreceptie door het Nederlands consulaat-generaal

Donderdag 16 oktober

  • Opening NL Paviljoen op CMEE, deelname aan fora

Vrijdag 17 oktober

  • Deelname fora, matchmakingsessies, bedrijfsbezoeken

Zaterdag 18 oktober

  • Reis naar Xiamen, groepsbezoek aan Huisman (Nederlands bedrijf in China)

Zondag 19 oktober

  • Reis naar Shanghai (binnenvaart) of Beijing (offshore wind)

Deelname en kosten

Deelname kost € 500 exclusief btw per bedrijf. Er kunnen maximaal 2 personen per bedrijf mee. 

Dit is inclusief:

  • toegang tot de CMEE
  • lokaal vervoer door het consulaat-generaal in Guangzhou

Dit is exclusief reis- en verblijfkosten

Organisatie

Deze handelsmissie wordt georganiseerd door de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland en het Nederlands consulaat-generaal in Guangzhou. Dit is in opdracht van het ministerie van Buitenlandse Zaken.

Aanmelden

Benieuwd naar uw kansen in China? Aanmelden kan tot en met 17 september.

Meld u nu aan

De voertaal van de missie is Engels.

Meer weten?

Voor vragen neemt u contact op met:

Karin Han
Senior Commercial Officer, Nederlands consulaat-generaal in Guangzhou
E: Karin.han@minbuza.nl  

Ackles Zhu
Commercial Officer, Nederlands consulaat-generaal in Guangzhou
E: Ackels.zhu@minbuza.nl 

In opdracht van:
  • Ministerie van Buitenlandse Zaken
Bent u tevreden over deze pagina?