Save the date: Business Dialogue Centraal- en Oost-Europa
Vrijdag 28 november 2025 is het weer tijd voor de Business Dialogue Centraal- en Oost-Europa, met dit keer als thema: 'Economische kansen in een veranderend Europa'. Het evenement vindt plaats op een prachtige locatie: de ss Rotterdam. Schrijf u in voor de 'alert' en krijg als eerste bericht wanneer u zich kunt aanmelden.

Zakelijke kansen veranderen, omdat de wereld en de plaats van Europa daarin veranderen. In strategische sectoren, bijvoorbeeld op het gebied van grondstoffen, productie, havens en logistiek, zoekt Europa naar mogelijkheden dichter bij huis, zoals in Centraal- en Oost-Europa. Dit maakt Europa minder afhankelijk.
Ook in het aangrenzende gebied in de Kaukasus en Centraal-Azië liggen kansen; in landen zoals Georgië, Azerbeidzjan en Kazachstan. Met de juiste kennis en contacten kunt u daar als Nederlandse ondernemer mooie kansen verzilveren. Op 28 november hoort u tijdens interactieve sessies met regio-experts, meer over de kansen in deze regio.
Wat maakt Centraal- en Oost-Europa interessant?
Zakendoen met landen in Centraal- en Oost-Europa is steeds meer in trek. Waar op andere plaatsen de handel moeilijker wordt, wordt handel met deze regio juist interessanter.
Zo beschikken landen in Centraal- en Oost-Europa over uitstekende productielocaties. Ook zijn veel Europese bedrijven bezig met nearshoring: ze halen hun productie naar 'dichter bij huis', vanwege internationale verstoringen in de aanvoerketens. Verder liggen er in verschillende Centraal- en Oost-Europese landen kansen in havenontwikkeling.
Op 28 november besteden we ook aandacht aan de Middle Corridor. Deze aanvoerlijn loopt vanuit Centraal-Azië, via de Kaspische Zee, Azerbeidzjan en Georgië, richting Europa. Daar ligt ook Kazachstan, dat erg interessant is als handelsland. Zeker als het gaat om grondstoffen. Nederland is met $1,5 miljard dollar (2023) zelfs de belangrijkste buitenlandse investeerder in Kazachstan.
Tijdens deze Business Dialogue komen verschillende kansen aan bod in de regio's Centraal- en Oost-Europa en Centraal-Azië. We bespreken voorbeelden met experts en ervaren ondernemers o.a. uit Polen, Tsjechië, Roemenië, Bulgarije, Georgië, Azerbeidzjan en Kazachstan.
Voor wie?
Heeft u interesse in het ontdekken van nieuwe, veelbelovende afzetmarkten in Centraal- en Oost-Europa en in de Middle Corridor? Neem dan deel aan deze Business Dialogue. Er is speciale aandacht voor ondernemers die al internationaal zakendoen, maar nog niet bekend zijn met deze regio. Als u al actief bent in Centraal- en Oost-Europa en uw afzetmarkt wilt uitbreiden, bent u ook van harte welkom.
We nodigen in het bijzonder vrouwelijke ondernemers uit om deel te nemen. De overheid zet zich in voor meer diversiteit en moedigt daarom ook specifiek vrouwelijke ondernemers aan om de internationale stap te maken.
Waarom deelnemen?
In 2025 en 2026 staan verschillende marktstudies en missies op de planning voor Centraal- en Oost-Europa. Als u deelneemt aan de Business Dialogue, bent u als eerste op de hoogte van de laatste ontwikkelingen. U krijgt ook tips voor het opbouwen van een netwerk. Voor succesvol zakendoen in Centraal- en Oost-Europa is een netwerk en kennis van de regio essentieel.
Bent u die Nederlandse ondernemer die de uitdaging aandurft? Doe mee en breid uw kennis uit via:
- een plenaire sessie met onder meer praktische informatie en actuele ontwikkelingen;
- interactieve workshops met regio-experts en ervaren ondernemers;
- netwerkmomenten met experts en collega-ondernemers.
Programma
Binnenkort delen wij meer informatie over het programma. Hou deze pagina in de gaten.
Aanmelden en deelname
Deelname aan het evenement is gratis. De voertaal is Engels.
Aanmelden kan vanaf dinsdag 28 oktober 2025. Wilt u direct in uw mail een reminder ontvangen als de registratie opent? Meld u dan aan voor de 'alert'!
Houd ook onze evenementenkalender in de gaten, en volg ons via de wekelijkse RVO-nieuwsbrief.
Organisatie
De Rijksdienst voor Ondernemend Nederland organiseert deze Business Dialogue samen met Rotterdam Partners, samenwerkingspartners uit het Trade & Innovate NL netwerk, het ministerie van Buitenlandse Zaken en het Nederlandse ambassadenetwerk van de betrokken landen.

Meer weten?
Heeft u nog vragen? Neem dan contact op met het organiserende team van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
Voor inhoudelijke vragen:
Sophie van der Schrier, Coördinator Business Dialogue Centraal- en Oost-Europa
E: sophie.vanderschrier@rvo.nl
Voor organisatorische en logistieke vragen:
Joyce van Elck, Business Development Liaison Events
E: joyce.vanelck@rvo.nl
- Ministerie van Buitenlandse Zaken