BIOFACH 2026 - NL Paviljoen voor beslissers in foodservice en retail

Laatst gecontroleerd op:
13 januari 2026

Bent u inkoper, facilitymanager of adviseur duurzaam inkopen? Bezoek dan het NL Paviljoen op BIOFACH 2026. U krijgt praktische en financiële inzichten voor biologische catering en inkoop. Ontmoet producenten en experts. Versterk uw netwerk en ontdek trends en kansen die uw strategie versterken.

NL Paviljoen BIOFACH 2025
dinsdag
10 februari
t/m
vrijdag
13 februari

Locatie

Neurenberg Messe
Messezentrum 1
90471 Neurenberg
DE

Deelname

Klik op Aanmelden op deze pagina om uw tickets te regelen via de website van BIOFACH.

Organisatoren

  • Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO)
  • Ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur

Wat levert uw bezoek u op?

U gaat naar huis met concrete handvatten voor biologische inkoop en catering. U leert over oplossingen die kosten verlagen en marges versterken. U ziet hoe smaak en kwaliteit blijven passen bij uw standaard.  

BIOFACH helpt u bouwen aan een sterk en waardevol netwerk. U spreekt experts die u verder helpen met strategie, data, aanbestedingen en ketensamenwerking. En u ontmoet zowel cateraars als opdrachtgevers. Zo hoort u wat zij nodig hebben en waar kansen liggen. U zet direct stappen richting duurzame catering en inkoop. En u draagt bij aan de doelen van de Rijksoverheid om biologische productie en consumptie te versterken.

Voor wie?

De BIOFACH is voor professionals die werken aan duurzame inkoop, catering of voedselbeleid, zoals:

  • inkopers en accountmanagers bij cateraars
  • facility managers
  • contractmanagers en inkoopadviseurs
  • duurzaamheidsmanagers
  • beleidsmakers bij rijk, provincies en gemeenten
  • chefs en culinaire adviseurs

Wat kunt u doen op het BIOFACH NL Paviljoen?

Het thema bio business case staat centraal. U ontdekt innovaties, hoort praktijkvoorbeelden en volgt sessies met Nederlandse experts. De sessies laten zien hoe u kosten verlaagt, marges verbetert en creatieve oplossingen inzet voor stabiele beschikbaarheid van biologische producten. De inzichten die u opdoet in het programma zijn daardoor direct toepasbaar in uw werk. U ontmoet leveranciers, beleidsmakers en ketenpartners die u nodig heeft om stappen te zetten. Dit geldt voor organisaties die starten, opschalen of vernieuwen.  

Programma

Woensdag 11 februari

Tijd Spreker Titel U hoort over
12:30 - 13:15 uur Burkhard Schaer – Founder Ecozept Bio in foodservice: Lessen uit Duitsland en Frankrijk Wat we kunnen leren van deze landen, die op het gebied van biologisch aanbod al verder zijn dan Nederland.
13:30 - 14:00 uur Suzanne van de Pijll - Managing Partner Schuttelaar & Partners Ketenvisie op biologisch: Naar 15% biologisch landbouwareaal in 2030
  • In welke sectoren de grootste groeikansen liggen.
  • Welke kanalen het beste voor groei zorgen.
  • Welke stappen nodig zijn om dit doel te bereiken.
14:00 - 14:30 uur Henk Offringa - Coordinerend Beleidsmedewerker team Bio, Ministerie van  Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur (LVVN) Stand van zaken: Actieplan 15% biologisch landbouwareaal in 2030 Het actieplan Groei van biologische productie en consumptie van het ministerie van LVVN. Wat is er al gerealiseerd? En welke initiatieven komen er nog aan om het doel van 15% landbouwareaal in 2030 te halen?
14:30 – 15:00 uur Menrike Menkveld-Beukers – Directeur Alliantie Voeding in de Zorg Biologisch aanbod in de Nederlandse zorgsector: status en perspectief Kansen en uitdagingen om biologisch aanbod een belangrijke plek te geven in het voedingsaanbod in de zorg.
15:30 – 16:30 uur Eric van Veluwen – Directeur Antropia en chefkok Biologisch koken: met behoud van smaak én marge + demo kooksessie Biologisch koken in horeca of catering wordt vaak gezien als 'te duur'. Maar met de juiste technieken hoeft dat niet zo te zijn. 

Donderdag 12 februari

Tijd Spreker Titel U hoort over
10:00 - 10:30 uur Peter Kotzan - Category & sustainability manager Gesundheidsverbunt Wien Best practice: 38% biologische producten in de Oostenrijkse zorgsector Een succesvolle aanpak voor het integreren van biologisch aanbod in de zorgsector.
10:30 - 11:00 uur Dinah Hoffmann - Managing Director Speiseräume en Kantine Zukunft Berlin Best practice Berlijn: Hoe gebruik je biologisch succesvol in catering? Hoe bedrijven en organisaties hun voedselaanbod kunnen verduurzamen, met de nadruk op biologisch.
 
11:00 – 11:30 uur Robin Eman - Head of Facility Management Triodos Bank Biologische voeding als uiting van goed werkgeverschap Hoe biologische voeding bijdraagt aan het welzijn van medewerkers en waarom het een strategische keuze is voor bedrijven. 
11:30 – 12:00 uur Michael Wilde - Founder The Organic Embassy Bioregio's en Biosteden in Nederland: de laatste ontwikkelingen - Inclusief lunch Ontwikkelingen van bioregio’s en biosteden in Nederland, met een vooruitblik naar 2026. 
 

Aanmelden

Klik op Aanmelden op deze pagina om uw tickets te regelen via de website van BIOFACH.

Meer informatie

Heeft u vragen over uw bezoek of over het NL paviljoen? 
T 088 042 42 42 
E strategischebeurzen@rvo.nl

In opdracht van:
  • Ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur
Bent u tevreden over deze pagina?